Vážení přátelé,

tentokrát vám přináším výsledky nápojové ankety, kde na prvním místě vede iontový nápoj. Tak co bychom si o něm něco napsali ? co to je ? a k čemu vlastně slouží ? barví to jen vodu a chutná po ovoci zobrazeném na obrázku ?
Iontové nápoje dodávají tělu společně s tekutinami také množství iontů a minerálů, které tělo vydalo při tělesné námaze, čímž pomáhají udržovat iontovou nerovnováhu v těle. Podle tonicity – koncentrace osmoticky aktivních látek (rozpuštěných iontů), se iontové nápoje rozdělují na tři základní druhy:
izotonické, které mají stejnou tonicitu jako plazma a používají se při aktivitách, u kterých nedochází k velké ztrátě tekutin.
hypotonické jsou nejpoužívanější iontové nápoje při náročných fyzických aktivitách, při kterých dochází k hojnému pocení.
hypertonické, které se vyznačují vysokou koncentrací iontů, jedná se spíše o léčebné roztoky.

No ? a jaké iontové nápoje pijeme tedy ve fitku?
Jak asi správně tušíte, jsou hypotonické, protože umožňují prakticky neomezenou konzumaci nápoje, a to jak před, tak v průběhu fyzické zátěže a v období zotavení. Unisport je určený pro přípravu středně energetického hypotonického sportovního nápoje, zajišťuje optimální hydrataci (zavodnění) organismu během zvýšené fyzické či psychické zátěže, náhradu ztracených tělních tekutin, podporu regenerace, přirozenou energizaci organismu, doplnění minerálů.

Čas na nápojovou anketu byl poměrně krátký a nebylo to tak horké téma jako rezervační systém,a tak tuto anketu ještě časem zopakujeme.
Dalším oblíbeným nápojem, jak ukazuje obrázek níže, byl proteinový nápoj, ale o tom si napíšeme jindy….. A tak sledujte naše příspěvky :- )

S pozdravem váš TopFit

 Napoje_Anketa

Nápojová anketa

Post navigation