Co je to Spinning ?
Jde o nejúčinnější a vysoce motivující kardio – vaskulární cvičení posledního desetiletí. Lekce probíhají na speciálních kolech – spinnerech. Každý jezdec si volí zátěž, která mu vyhovuje. Tempo určuje rytmický hudební doprovod. Vše probíhá pod vedením zkušených lektorů, kteří jsou držiteli certifikátu J.G.S.I. Cvičení je nenáročné na koordinaci pohybů, nezatěžuje kloubní systém a směřuje k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a svalů trupu. Již po několika cvičebních hodinách je znát úbytek tukových zásob a zlepšení fyzické kondice. Klademe důraz na správnou techniku jízdy na kole. Získané návyky lze velmi dobře uplatnit v terénu na kole horském i silničním.

spinning

Poprvé na Spinnigu?
Pokud jdete poprvé, nezapomeňte na:
sportovní oblečení ze savého materiálu (nejlépe cyklistické šortky), sportovní obuv s pevnou podrážkou (nejlépe cyklistické s SPD), lahev na zhruba litr pití, ručník

Na lekci přijďte nejméně 15 minut před jejím začátkem, abyste se stihli převléknout a lekce mohla začít včas.

SPINNING zvládne úplně každý – zátěž si určuje každý sám!

Styly jízdy
Každá poloha charakterizuje určitý styl jízdy a tím určuje kvalitu a intenzitu zátěže. Tato poloha se z důvodu zdokonalování pohybu mění v různém rytmu a v různých zátěžích.  Různé styly podporuje během celé lekce hudební doprovod. Z jejich střídání lze vytvořit celkový profil tratě, který navrhuje instruktor.

Styly, které se běžně užívají:
Rovina (v sedle)
Running (běh)
Jízda do kopce (v sedle)
Jízda do kopce (ve stoje)
Jumping (skoky)
Sprint